Jak przestać objadać się słodyczami w 5 krokach?

Poznaj opinie innych

Poznaj moją filozofię

Lubisz słodycze? Ja też. W takim przypadku nie ma sensu sobie ich zakazywać.

Dlaczego? Bo nadal będziesz chodzić na wesela, urodziny, chrzciny, domówki, integracje, zakupy spożywcze - wszędzie są słodycze! W dodatku spędzasz czas w gronie ludzi, którzy jedzą je ze smakiem i celebrują wspólne chwile.

Gdybyś nie lubiła słodyczy, byłoby Ci obojętne, że nie jesz ich razem z nimi. Ale je lubisz, tak samo jak ja, prawda? Więc zgaduję, że chciałabyś zjeść kawałek pysznego tortu na urodzinach bliskiej osoby bez palpitacji serca. I że chciałabyś móc trzymać paczkę ciastek w domu bez obawy, że zjesz całą w 2 minuty.

Pewnie próbowałaś "zwalczyć" swoje słodyczowe zachcianki na milion sposobów. Jedzenie fit-słodyczy. Jedzenie owoców, zamiast czekolady. Diety niskowęglowodanowe. Zapijanie głodu kawą. Udawanie, że baton proteinowy zastąpi kinder bueno. Znam to, bo też tego próbowałam lata temu. I wiem, tak samo jak Ty, że te metody nie działają.

Poleganie na silnej woli i motywacji aby "nie jeść słodyczy", jest nieskuteczne długofalowo, bo cały czas "walczysz" i "zaciskasz zęby". Jedzenie słodyczy nie jest dla Ciebie czymś obojętnym, nadal pozostaje pełne emocji mimo, że chcesz, aby było inaczej. A dopóki jest tam dużo emocji, dopóty sprawa będzie się wymykać spod kontroli gdy cokolwiek pójdzie nie po Twojej myśli.

Czy Twój stosunek do słodyczy brzmi mniej więcej tak: "nie mogę/nie powinnam/to niezdrowe/od tego się tyje"? Zmieńmy go wspólnie na: "mogę zjeść każdego słodycza, którego chcę, ale to nie oznacza, że skorzystam z tej opcji za każdym razem. Wybór należy do mnie i to ja decyduję, czego mi w danej chwili trzeba." Zauważ, jaka to jest potężna zmiana!

Ty też możesz jeść słodycze z pełną kontrolą, przyjemnością i kończyć, gdy Ci już wystarczy. A ja powiem Ci jak to zrobić w 5 krokach podczas webinaru.

PS: Tak, ten webinar jest dla Ciebie nawet jeśli masz insulinooporność, chcesz schudnąć i zadbać o swoje zdrowie. Jedzenie słodyczy nie wpływa negatywnie na zdrowie - ale objadanie się nimi regularnie i bez kontroli, podsycane zakazami, już owszem. Zróbmy w tym temacie porządek, co Ty na to?

Gotowa na to, aby skończyć walkę ze słodyczami i być bliżej swoich potrzeb?

Kto poprowadzi webinar?

Cześć. Nazywam się Ola Skwirut i kiedyś nie potrafiłam jeść słodyczy.

Myślałam, że muszę je wywalić z jadłospisu na dobre, aby mieć "zdrową dietę".

Efekt? Zjadłam 300g czekolady milka w 5 minut. Wyjadałam przeterminowane słodycze z szafek, gdy inni nie widzieli. Ukrywałam się w pokoju i chowałam papierki po ulubionych cukierkach.

Uważałam, że jestem gorszym człowiekiem, gdy jem słodycze. Nie miałam pojęcia co się ze mną dzieje i dlaczego ogarniam tak wiele rzeczy w moim życiu, a nie potrafię odłożyć tabliczki czekolady po kilku kęsach.

Może Ty też tak masz? Dziś moja relacja ze słodyczami jest taka, o jakiej marzyłam - są mi obojętne. Umiem powiedzieć 'stop', gdy mi wystarczy. Potrafię zrezygnować z deseru bez poczucia straty, gdy nie mam już na niego miejsca.

Dzięki 5 krokom, którymi się z Tobą podzielę podczas webinaru Ty również odzyskasz wewnętrzny spokój. Jestem certyfikowaną dietetyczką, psychodietetyczką, specjalistką od leczenia zaburzeń odżywiania a także przyszłą psycholożką.