SPOTKANIA NA ZOOMIE | PRAKTYCZNE ZADANIA | GWARANCJA ZADOWOLENIA ALBO ZWROT PIENIĘDZY

Kurs mentoringowy dla przyszłych specjalistek psychodietetyki

Prowadź procesy psychodietetyczne z luzem i lekkością. Pomagaj w skuteczny i przemyślany sposób, pozostając w tym wszystkim sobą.

Zainwestowałaś już sporo czasu, pieniędzy i energii w to, aby rozwijać się psychodietetycznie. Wiążesz z tym przyszłość. Może założyłaś już własną działalność? Może ten krok przed Tobą. Chcesz pracować z drugim człowiekiem, ale obawiasz się wielu rzeczy. Po głowie chodzą Ci pytania w stylu:

Jak może wyglądać pierwsza konsultacja psychodietetyczna?

Co zrobić, jeśli trafi do mnie ktoś małomówmy?

Jak zareagować, jeśli ktoś zada mi pytanie i ja nie będę znać na nie odpowiedzi?

Skąd mam wiedzieć, że to co zaoferuję przyniesie efekty?

W jakie tematy mogę wejść jako psychodietetyczka, a co nadaje się już na terapię i nie powinnam o to pytać?

Jaką częstotliwość spotkań powinnam zaproponować? Czy ja w ogóle mogę coś takiego narzucić, czy to zależy od Klienta?

Jakie ćwiczenia można zaproponować/wysłać Klientowi po konsultacji?

Cześć, nazywam się Ola Skwirut. Pracę psychodietetyczną rozpoczęłam prawie 5 lat temu.
Oto, co mnie przerażało, gdy stawiałam pierwsze kroki:
#1. Nie miałam pojęcia, o co ja w ogóle mam zapytać na pierwszym spotkaniu. Ta, spoko, miałam wywiad. Ale jak zrobić, żeby to wypadło naturalnie?
#2. Nie wyobrażałam sobie, jak ma wyglądać struktura spotkań - ile razy mamy się w sumie spotkać? Czy z każdym tyle samo, czy częstotliwość i długość procesu będzie się różnić? Czego ja mogę oczekiwać i wymagać w tej współpracy? Czy mam w ogóle prawo czegoś oczekiwać?
#3. Skakałam z tematu na temat, bo nie wiedziałam jak wybrać narzędzia dopasowane do tego konkretnego człowieka. Czułam, że tonę. Problemem nie był brak wiedzy, wręcz przeciwnie. Wiedziałam bardzo dużo - ale to był chaos, w którym nie potrafiłam się odnaleźć.

Na szczęście więcej robiłam, niż myślałam i bardzo szybko zweryfikowałam w praktyce co działa, a co nie. Dokładnie do tego samego będę chciała zachęcić Ciebie - nie gdybaj i nie rozkminiaj tygodniami, tylko wdrażaj i wyciągaj wnioski. Wiem również, że łatwiej się mówi, a trudniej się robi, dlatego podczas naszego mentoringowego programu zaopatrzę Cię w niezbędne narzędzia na start. A później czule kopnę Cię w tyłek żebyś zaczęła działać. 🥳

Jesteś ambitną i zdeterminowaną osobą, która lubi wyzwania i stawia sobie wysoko poprzeczkę. Jednocześnie nie brakuje Ci empatii i wyrozumiałości - gdyby było inaczej, nie kręciłaby Cię psychodietetyka. To wszystko sprawia, że napotkasz na swojej drodze te same wyzwania, z którymi mierzyłam się kilka lat temu. Popełniłam mnóstwo błędów i dziś chcę pomóc Tobie ich uniknąć. Co Ty na to?

Spotkanie 1: Pierwsze spotkanie z Klientką

Jak poprowadzić pierwsze spotkanie, aby rozluźnić Klientkę?

Schemat wywiadu psychodietetycznego: o co warto zapytać? (Zdradzam moje ulubione, nieoczywiste pytania, dzięki którym Klientka czuje się wyjątkowo)

Co robić na 1. spotkaniu, a czego unikać?

Jak zachęcić do kontynuacji współpracy i zwiększyć szansę, że do nas wróci?

Jak wyznaczać cele współpracy psychodietetycznej i mierzyć jej efektywność?

EFEKT: Wiesz dokładnie czego uniknąć i o co zadbać na pierwszym spotkaniu z Klientem. Masz stworzony własny zarys wywiadu. Włączasz się z ogromną ciekawością i ekscytacją, a nie poczuciem niekompetencji i bycia niewystarczająco dobrą (zdradzę Ci moją filozofię pracy, dzięki której każde spotkanie to dla mnie przyjemność, a nie męka).

Spotkanie 2: Wywiad, spotkania kontrolne, schemat współpracy

Ćwiczenie w parach: przeprowadzisz wywiad psychodietetyczny z zupełnie obcą osobą, dzięki której zobaczysz jak to jest zadawać pytania oraz być pytaną (niezwykle cenne doświadczenie, przekonasz się jak szybko leci czas)

O co możesz zapytać jako psychodietetyczka, a w co warto nie wchodzić? (Konkretne przykłady z mojej praktyki - w co ja wchodzę, a co zostawiam)

Jak mogą wyglądać wizyty kontrolne? O co pytać i jak pytać, aby nie zniechęcić Klienta?

Zadania domowe: czy są niezbędne?

EFEKT: Doświadczyłaś jak to jest przeprowadzić rozmowę z praktycznie obcą osobą - przetestowałaś swój schemat wywiadu w praktyce, widzisz co działa, a co wymaga zmiany. Wiesz kiedy się wycofać, a kiedy dopytać Klientkę o delikatny temat.

Spotkanie 3: Narzędzia i ćwiczenia, pytania, "trudny Klient"

Jakie narzędzia/ćwiczenia przydają się we współpracy psychodietetycznej? (Podzielę się swoimi TOP10 i wyjaśnię co każde z nich wnosi do procesu psychodietetycznego)

Co robić, gdy trafi się "trudny klient"?

Jak otworzyć "cichą" i "małomówną" osobę?​

Magiczne pytania we współpracy psychodietetycznej - co otwiera Ci drogę do poznania świata Twojego Klienta?

Co zrobić, gdy nie znasz odpowiedzi na jakieś pytanie?

EFEKT: Znasz konkretne regułki i pytania do wprowadzenia w konsultacje z trudniejszymi Klientami (małomówni, roszczeniowi, z obniżonym nastrojem, niskim poziomem motywacji) oraz do wykorzystania w trudniejszych momentach (gdy np. zostajesz zapytana o coś, czego nie wiesz albo gdy ktoś ma wątpliwości co do skuteczności prowadzonego procesu).

Spotkanie 4: Granice, regulamin, ochrona siebie i swojego biznesu

Jak nie być matką Teresą i się nie zajechać (czyli gdzie kończy się Twoja odpowiedzialność, a zaczyna odpowiedzialność Klienta)

Kontakt pomiędzy konsultacjami

Ustalanie zasad - jakie kategorie warto wziąć pod uwagę pisząc regulamin?

Hierarchia ważności (super-istotne): Ty > Twój biznes > Twój Klient

Co się stanie, jeśli nie zadbasz o dobry regulamin? (Moja historia i prawdziwe błędy oraz ich konsekwencje)

EFEKT: Masz napisany regulamin, który chroni Ci tyłek i zapewnia Klientowi jasność zasad. Obydwie strony rozumieją po co jest każdy "paragraf" i widzą wartość w ustaleniu zasad. Nie ma niejasności, kłótni, walk o zwrot hajsu. Możesz spać spokojnie i łączyć się na konsultacje z błogim spokojem.

Kurs "Z luzem i lekkością"

Program mentoringowy dla (początkujących) specjalistek psychodietetyki
497 397
  • Daty spotkań: 7.08, 14.08, 21.08, 28.08 (w godzinach 18-20/21)
  • 4 x około 2-2.5h spotkania na Zoomie
  • Nie dasz rady być na żywo? Bez obaw, otrzymasz dostęp do nagrań ze spotkania aż na rok + formularz do zostawienia pytań, na które odpowiem Ci mailowo w wyczerpujący sposób!
  • Część merytoryczna spotkania będzie nagrywana (prezentacja + to, co ja gadam)
  • Po każdym spotkaniu będzie przestrzeń na dyskusję, zadanie pytań, jestem dla Was dostępna do ostatniego pytania
  • Nagrania będą wrzucane na platformę luznatalerzu.pl w ciągu 7 dni od spotkania

Poznaj opinie uczestniczek 1. edycji programu

Program "Z Luzem i Lekkością" jest dla Ciebie, jeśli...

Chcesz być świetna w tym co robisz.

Nie przeciętna. Chcesz być świetna. A świetna specjalistka to taka, która KOCHA ludzi. KOCHA swoich Klientów. Wie, jak i co do nich mówić, ale przede wszystkim jak ich słuchać. Tego będę Cię uczyć - mniej mówienia, edukowania, a więcej zadawania trafnych pytań i zrozumienia świata swojej Klientki.

Jesteś otwarta na feedback.

Po wykonaniu każdego zadania będziesz mogła obgadać na forum efekty i poprosić o feedback.

Chcesz rozwinąć sieć wsparcia i móc przegadać z dziewczynami różne, trapiące Cię tematy.

W programie poznasz osoby, które są na identycznym lub bardzo podobnym etapie w swojej ścieżce kariery. Program będzie się składał z psychodietetyczek, które w większości jeszcze nie zaczęły pracy z drugim człowiekiem, albo zrobiły to niedawno (ostatnie 1-6 miesięcy).

Jest Ci bliska praca, w której centrum stoi człowiek.

Nie hajs, nie fejm, nie poklask i lajki. Człowiek i realna pomoc, wsparcie, które możesz mu zapewnić. Chcesz zadowolonych Klientek? Takich, które po spotkaniu z Tobą myślą "wow, ale się cieszę, że zainwestowałam w te konsultacje, to jedna z lepszych rzeczy, jakie mogłam dla siebie zrobić"? Jeśli tak, to ten program jest dla Ciebie.

Chcesz łączyć się na spotkania ze swoimi Klient(k)ami z luzem i lekkością.

Chcesz mieć dobry nastrój kończąc pracę. Czuć się podładowana, a nie wykończona. To serio jest możliwe, dzięki jasnemu ustaleniu granic i filozofii pracy z Klientką, o której Ci opowiem. Nie musisz nikogo za sobą ciągnąć. Zmuszać. Nie możesz chcieć zmiany bardziej, niż chce tego druga osoba.

Nie widzisz siebie w pozycji "guru".

Chcesz pracować jako wspieracz. Ktoś, kto towarzyszy Klientowi w procesie i jest u jego boku. Nie nauczę Cię jak zgrywać ekspertkę, która wie wszystko, zna rozwiązanie na każdy możliwy problem i obiecuje cuda - bo nie pracuję w ten sposób i uważam, że łatwo stracić frajdę z pracy, a przede wszystkim łatwo stracić w ten sposób uważność na człowieka, z którym mamy przywilej pracować.

Chcesz wyleczyć swój syndrom oszusta.

Pokażę Ci, że praca psychodietetyczki to jeden z bardziej przyjemnych zawodów, jakie można wykonywać. Mam ogromną nadzieję, że pomogę Ci porzucić nierealne oczekiwania względem siebie i wrzucić na luz - być przy drugim człowiekiem, umieć go słuchać, umieć współodczuwać, towarzyszyć mu i nie przyspieszać niczego, bo nie tędy droga. Im bardziej odpuścisz, tym lepszy będzie efekt - proces nie był, nie jest i nie będzie o Tobie. Proces jest Twojego Klienta, oddaj mu stery i patrz, jak dziej się magia.

Otrzymujesz gwarancję zadowolenia albo zwrot pieniędzy. Bez żadnych wyjaśnień, argumentacji. Albo kurs spełnia Twoje oczekiwania i czujesz, że to były świetnie zainwestowane pieniądze, dzięki którym realnie ruszasz do przodu na swojej ścieżce zawodowej, albo nie. Oceniasz to pod koniec i dajesz mi znać
. To z mojej strony zachęta do tego, abyś weszła na psychodietetyczny rynek, bo Cię potrzebujemy. Klientów w potrzebie jest więcej niż Specjalistów.

Podsumowując

Co ode mnie otrzymasz?

#1. Kupując kurs otrzymujesz dostęp do nagrań na rok. Zachęcam do udziału na żywo, bo to właśnie tam przećwiczymy wiele rzeczy na bieżąco, przedyskutujemy trapiące Cię tematy i będziesz mogła uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytania, ale jeśli nie dasz rady być na żywo - wygodnie nadrobisz powtórkę.

#2. Kurs trwa 1 miesiąc (4 spotkania): 7.08, 14.08, 21.08, 28.08, spotykamy się co tydzień o tej samej porze, pod tym samym linkiem, na Zoomie.

#3. Po zakończeniu kursu otrzymasz ode mnie zaproszenie do kolejnego kursu uzupełniającego - tym razem popracujemy nad marketingiem i sprzedażą. Pogadamy więcej o pozyskiwaniu Klienta, sprzedaży produktów, stworzeniu własnej oferty i umiejętnej komunikacji. Wszystko cały czas w oparciu o filozofię "człowiek w centrum".

#4. Podczas trwania kursu "Z luzem i lekkością" możesz wykorzystać kontakt mailowy ze mną i podsyłać mi wykonywane na bieżąco 'zadania domowe', które będę proponować. Nie będziesz oczywiście z niczego rozliczana, zachęcam do ich wykonania, bo program ma prowadzić do realnych zmian, ale sama ocenisz najlepiej, na co masz zasoby.

#5. Każde spotkanie będzie trwać około 2h. Z częścią dyskusyjną i Q&A na końcu może się przedłużyć do 2.5h. Część dyskusyjna, ćwiczeniowa itp. nie będzie nagrywana, w trosce o Twój komfort.

Pomyśl, że gdzieś tam jest osoba, która szuka dokładnie Ciebie.

Nie mnie, ani żadnej innej psychodietetyczki, którą śledzisz, tylko właśnie Ciebie. Twojego charakteru, Twojej historii, Twojego poczucia humoru, Twojego sposobu prowadzenia spotkań. Każda specjalistka jest inna i na swój sposób wyjątkowa. Nie pozbawiaj swoich przyszłych, zadowolonych Klientów okazji do współpracowania z Tobą, tylko dlatego że zlepek neuronów w czaszce mówi Ci, że nie potrafisz. Gada głupoty. Mój też tak gadał i nadal czasem gada. Różnica jest taka, że działam - zapraszam Ciebie do tego samego. Bój się i rób - masz misję do wykonania, zgadza się? 🚀

Poznaj opinie uczestniczek 1. edycji programu

FAQ: często zadawane pytania

Jeśli po naszym ostatnim spotkaniu uznasz, że kurs nie spełnił Twoich oczekiwań, dajesz mi znać, a ja zwracam Ci pieniądze bez żądania żadnych wyjaśnień, tłumaczeń itp. Po prostu dajesz znać i tego samego dnia zlecam zwrot. W ten sposób chcę zachęcić Cię do uwierzenia w swoje umiejętności. Mam nadzieję, że dzięki tej zachęcie pozwolisz sobie otrzymać mentalne i techniczne wsparcie niezbędne do tego, aby pracować z luzem i lekkością (i przestać czekać na idealny moment, bo wiesz jak z nim jest – nigdy nie nadchodzi).

7.08, 14.08, 21.08, 28.08 o godz. 18:00.

Nie, nagrania ze spotkań będą wrzucone na platformę luznatalerzu.pl i będziesz miała do nich dostęp na aż rok po zakończeniu spotkań. Warto jednak być na żywo aby móc przećwiczyć pewne rzeczy „w realu”, „na drugiej osobie” i skorzystać w 100% z kursu.

Między 1.5-2.5h. Dużo gadam, więc raczej nie ma opcji, że wyrobimy się z ewentualnymi dodatkowymi pytaniami szybciej.

Każda osoba, która poszukuje praktycznego wprowadzenia do pracy z drugim człowiekiem. Jeśli lubisz konkret, chcesz dostać regułki, frazy, pytania, szablony, schematy – wskakuj na pokład. Teorię przeczytasz w podręczniku. Ja chcę Ci przekazać tzw. know-how, czyli „mięso” z konsultacji i kilkuletniego doświadczenia.

Będziesz miała mój kontakt mailowy i w razie wątpliwości, niejasności – zachęcam do kontaktu.