kurs online

Wyeliminuj żywieniowe przyczyny objadania

Gotowa na nową przygodę? Wprowadź 7 konkretnych kroków w nachodzących miesiącach i ciesz się luzem. W głowie i na talerzu.

Gdy chce Ci się objeść wracasz do domu z reklamówką pełną słodyczy i wiesz, że za kilkanaście minut ich nie będzie?

Czujesz przypływ ekscytacji i brak zaufania do siebie, gdy znajdujesz się w pobliżu ulubionych przekąsek?

Masz wrażenie, że pewne alejki "nie są dla Ciebie" i musisz za wszelką cenę trzymać się od nich z daleka, bo inaczej "popłyniesz"?

Wydajesz dziesiątki, jeśli nie setki złotych regularnie na jedzenie, którego tak właściwie nie chcesz jeść?

Męczy Cię ciągłe zmienianie rozmiarów, kupowanie kolejnych rozmiarów spodni, wahania wagi które psują Ci nastrój?

Opuchnięte ciało po epizodach objadania sprawia, że rezygnujesz z aktywności fizycznej, dystansujesz się od ludzi, ukrywasz się ze swoim cierpieniem?

Wizyty u lekarzy, trenerów, dietetyków bardziej namieszały Ci w głowie niż pomogły? Odkąd zaczęłaś się stosować do wytycznych od specjalistów jest tylko gorzej i nie wiesz z czego to może wynikać?

Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedziałaś "tak", to jesteś we właściwym miejscu.

Przygotowałam dla Ciebie 7 kroków, dzięki którym

Z większą łatwością rozpoznasz kiedy robisz się przyjemnie najedzona, a kiedy lekko głodna - i zaczniesz reagować na te sygnały szybciej, niż do tej pory

Oswoisz produkty jedzone dla przyjemności, zmniejszysz wstyd z tym związany i pomimo dyskomfortu zaczniesz jeść to, co inni. Bo masz do tego prawo. Już, teraz. W tym ciele, które masz - nie dopiero gdy schudniesz.

Uregulujesz pracę przewodu pokarmowego - dzięki regularnym posiłkom o odpowiedniej objętości i energetyczności Twoje ciało zacznie z Tobą współpracować.

Odzyskasz czas dla znajomych, rodziny, dawnych zainteresowań i hobby. Jedzenie nie będzie już zajmowało Twoich myśli 24/7.

Po kilku tygodniach stosowania wskazówek o których opowiadam Ci w kursie zauważalnie zmniejszysz objadanie się.

Co konkretnie znajdziesz w kursie?
Kliknij w każdy z kroków, aby dowiedzieć się więcej.

W tym kroku określimy czego Ci potrzeba, abyś miała czas i energię do wprowadzania elementów z kursu w życie. Bez dobrego przygotowania można się rozczarować i szybko zniechęcić, więc się tym zajmiemy na starcie. Wykonasz ćwiczenie które będzie pierwszym krokiem do złapania kontaktu ze sobą i dowiedzenia się czegoś o sobie!

Zakolegujemy się z samoobserwacją. Zaproponuję Ci kilka narzędzi do tego, abyśmy jak najszybciej zlokalizowały przyczynę Twoich problemów z odżywianiem i mogły się z nią rozprawić.

W tym kroku omówię dla Ciebie aż 7 żywieniowych przyczyn objadania wraz z rozwiązaniami. Poszukamy wspólnie ile z tych przyczyn znajduje się w Twoim aktualnym odżywianiu i zastanowimy się, jakie drobne zmiany  zechcesz wprowadzić w kolejnych tygodniach.

Ten krok sprawi, że odzyskasz kontakt z sygnałami głodu i sytości. Twoje ciało zacznie regularnie wysyłać Ci informacje że należy zacząć lub skończyć jeść. Dzięki “wewnętrznej nawigacji”, jedzenie będzie dla Ciebie dużo łatwiejsze, a aplikacja do liczenia kcal zbędna.

Tu rozpoznamy które produkty Ci służą, a które podtrzymują problem z objadaniem. Zastanowimy się: co lubisz jeść, co Cię syci i po czym nie chce Ci się podjadać, a które posiłki zwyczajnie się nie sprawdzają.

Na tym etapie uregulujemy Twoje potrzeby energetyczne, czyli (jeśli będzie taka konieczność) stopniowo dodamy trochę energii do Twoich posiłków. Ten etap jest kluczowy do tego, aby Twoja głowa przestała chcieć się objadać na zaś. Potrzebujemy wyprowadzić Twój umysł ze stanu zagrożenia, a to właśnie robi przewlekły deficyt kaloryczny.

Oswoimy to, czym się objadasz po to, abyś nie czuła tak dużego popędu i zainteresowania “zakazanymi” produktami. Spokojnie – celem tego kroku absolutnie nie jest to, abyś teraz cały czas jadła czipsy, ciastka i czekoladę. Celem jest sprawienie, abyś to Ty miała kontrolę nad jedzeniem – nie jedzenie nad Tobą. Żeby tak się stało, musimy przestać unikać określonych produktów, ale MĄDRZE i NA SPOKOJNIE je wprowadzać. Znajdziesz wszystkie konieczne wskazówki aby to zrobić w kroku 7.

Pozbycie się problemów z objadaniem jest możliwe, nawet jeśli

Jesteś przyzwyczajona do bycia na dietach. Boisz się jak to będzie bez kontrolowania jedzenia.

W kursie nauczysz się jak ZDROWO kontrolować jedzenie, tak aby to działało na Twoją korzyść. Zauważ, że to właśnie teraz tej kontroli nie masz. Często jest tak, że im bardziej się staramy być na diecie i podporządkować jakimś zasadom, tym gorszy jest efekt. W dodatku nie ma tam miejsca na Twoje potrzeby i decyzje. W kursie odkryjesz najlepszy dla SIEBIE sposób odżywiania, dzięki czemu objadanie będzie stopniowo znikać z Twojego życia - ja jestem wsparciem, to Ty tutaj dowodzisz.

Wydaje Ci się, że kurs jest zbyt drogi

Kurs to inwestycja 249 zł (regularna cena). To prawdopodobnie tyle samo lub mniej, ile miesięcznie wydajesz na produkty, których zjedzenia następnie żałujesz.

Boisz się, że bez liczenia kcal przytyjesz

Może być tak, że Twoja masa ciała wzrośnie. Jest to prawdopodobne szczególnie, jeśli jesteś teraz w niedowadze. Twój organizm może potrzebować dojść do swojej bezpiecznej masy ciała, aby przestać się objadać. Jeśli natomiast nie jesteś w niedowadze, a Twoja masa ciała konsekwentnie wzrastała po każdej diecie, której próbowałaś - to najpewniej zauważysz stabilizację wagi. Niestety to właśnie przez diety nasza waga wariuje. Jeśli jesteś gotowa na to, aby zatrzymać proces tycia i ustabilizować swoją masę, zamiast obserwować ciągłe wahania - to kurs Ci w tym pomoże.

Dotychczasowe próby nie działały

Jeśli do tej pory liczyłaś kalorie i bazowałaś na samodyscyplinie...
Albo jadłaś jabłko gdy miałaś ochotę na batona...
Albo pilnowałaś jadłospisu z deficytem...
Lub zmuszałaś się do ćwiczeń, by "odrobić" napad...to bez obaw.

Tu tego nie znajdziesz, bo każda z powyższych "strategii" będzie nasilać problem, a nie go wygaszać. W kursie znajdziesz sprawdzone naukowo działania, z których wybierzesz te które "czujesz" najbardziej. Bez spiny, po swojemu.

Nie masz czasu i jesteś zabiegana

Jeśli znajdziesz 20 minut raz w tygodniu aby odsłuchać kolejnej lekcji, to będzie git. Więcej nie trzeba.

Boisz się, że kupisz kurs ale z niego nie skorzystasz

Zadbałam o to. Po zakupie otrzymasz ode mnie kilka wspierających maili, w których będę dzieliła się z Tobą dodatkowymi wskazówkami i wiedzą, a także zapraszała Cię do przerobienia jednej z lekcji kursu. Maile tematycznie nawiązują do zawartości kursu. Zadbałam o to, aby kurs był dla Ciebie realnym wsparciem i sojusznikiem na tej krętej drodze do budowania zdrowej relacji z jedzeniem.

Masz obawę, że podążając za radami z kursu będziesz jadła tylko niezdrowe rzeczy

Tak nie będzie, bo w kursie nie zachęcam Cię do jedzenia czegokolwiek, na co masz ochotę.

W kursie zachęcam Cię do: 1. jedzenia regularnych posiłków złożonych z tego, co Ci smakuje i co Cię odżywia (!!!) 2. Oswajania powoli i w kontrolowanych ilościach produktów, które lubisz jeść dla przyjemności. Zachęcam Cię do odnalezienia SWOJEGO balansu między produktami dobrymi dla ciała i dobrymi dla głowy.

Ten kurs nie jest dla wszystkich. Nie kupuj go, jeśli:

Jesz regularnie, czujesz się świetnie po posiłkach, masz kontrolę nad tym co, kiedy i w jakich ilościach zjadasz, a ewentualne problemy są w Twoim odczuciu związane z emocjami, myślami itp.

Jesteś nastawiona na odchudzanie i tego oczekujesz od kursu. Nie dopuszczasz do siebie myśli, że Twoja masa ciała może się ustabilizować.

Spodziewasz się planu dietetycznego i rad odnośnie tego, ile masz jeść kcal i ile razy w tygodniu ćwiczyć - nie znajdziesz tego typu informacji w moich produktach.

Kup go, jeśli:

Czujesz gotowość na nowy etap. Nie życzysz sobie kolejnych tygodni objadania, czujesz współczucie w stosunku do samej siebie i widzisz, jak jest Ci trudno - chcesz sobie pomóc i wprowadzić zmiany na lepsze.

Jesteś gotowa na to, aby przestać walczyć ze swoim ciałem i troskliwie się nim zaopiekować.

Masz dość zaciskania zębów i podporządkowywania się. Rozpoczynasz erę pełną ciekawości, życzliwości i empatii w stosunku do samej siebie oraz swojej relacji z jedzeniem.

Wyobraź sobie, że...

Jesz posiłki z przyjemnością, nawet te przygotowane przez inne osoby

Nie stresujesz się już kaloriami, gramami tłuszczu i innymi tego typu rzeczami. Rozumiesz już jak wiele elementów składa się na racjonalne odżywianie i wiesz, że kalorie nie muszą być Twoim wrogiem.

Odzyskujesz spontaniczność i czas, Twoje życie towarzyskie rozkwita

Nie musisz już odmawiać wyjść z innymi, okłamywać że "jadłaś w domu" i wymigiwać się od zamawiania albo zazdrościć innym, że jedzą deser - "a Ty nie możesz". Jedzenie nie hamuje Cię przed życiem. Jesz, aby żyć - nie na odwrót.

Pracujesz sobie w domu lub w biurze i nie myślisz o przekąskach, które masz koło siebie

Bo jedzenie nie ma już takiej wartości, jak kiedyś. Dzięki właściwemu odżywieniu jest już tylko jedzeniem. Słodycz do kawki nie stanowi grzechu ciężkiego, a kupienie dania gotowego do podgrzania jest czymś praktycznym, a nie złym. Masz kontrolę i ufasz sobie.

Oszczędzasz mnóstwo pieniędzy

Przeliczałaś sobie kiedyś ile kosztuje Cię problem w odżywianiu? Nie wspominając o kosztach psychicznych i fizycznych (wzdęcia, złość, wyrzuty sumienia, pretensje, ból brzucha, zgaga, biegunki, zaparcia...) objadanie się jest zwyczajnie drogie.

To wszystko jest jak najbardziej możliwe. Skąd to wiem?

Bo kurs "Pożegnaj objadanie w 7 krokach" to zbiór ćwiczeń i teorii, które dają najlepsze rezultaty podczas współprac indywidualnych z moimi Klientkami.

Dzięki formule kursu ta sama wiedza jest dla Ciebie dostępna od ręki, 24/7 i w znacznie niższej cenie, niż konsultacje.

Gotowa na nowy rozdział? 😍

Kurs online

Pożegnaj objadanie w 7 krokach
249
  • Roczny dostęp do kursu (12 miesięcy uczciwej pracy to wystarczająco, aby wprowadzić zadowalające zmiany)
  • Interaktywne karty pracy
  • Krótkie i treściwe nagrania wideo
  • Moje wsparcie mailowe do 30 dni po zakupie - skorzystaj z niego 😉
  • Wybierz ten kurs jeśli masz kłopot z odczuwaniem głodu, sytości, regularnie się przejadasz, ciągle myślisz o jedzeniu i masz wrażenie, że nie możesz sobie zaufać

Z kim będziesz pracować?

Nazywam się Ola Skwirut. Jestem cerytifkowaną dietetyczką, psychodietetyczką, specjalistką od leczenia zaburzeń odżywiania a także przyszłą psycholożką. Temat objadania znam zarówno z podręczników, jak i z własnego życia.

W 2015 roku pojawiły się u mnie epizody objadania. Wiem jak to jest czuć tę dziką, obezwładniającą wręcz potrzebę objedzenia się. Wiem jak to jest stać w sklepie i patrzeć na półki, bojąc się, że wszyscy wokół wiedzą co właśnie robimy i planujemy. Pamiętam bolący brzuch i pot na całym ciele, gdy skończyłam jeść 5000 kcal w 15 minut. Pamiętam z jakimi wyrzutami sumienia szłam na siłownię, wierząc że sobie w ten sposób pomogę i "zniweluję szkody". A od jutra przecież będzie inaczej!

Nie wiedziałam, że sobie szkodzę. Nie rozumiałam, z czego wynikają moje problemy w żywieniu.

Dziś pragnę być dla Ciebie tą życzliwą, bardziej doświadczoną w temacie koleżanką, której mi kiedyś zabrakło. Bez oceny, bez 'patrzenia z góry'. Idziemy w tym kursie ramię w ramię, jak równy z równym. Napady objadania nigdy nie były Twoją winą. Nie prosiłaś o nie. Nie stałaś po nie w kolejce. Ja to rozumiem. Ale po Twojej stronie na tym etapie leży wyjście z nich. Dokonywanie takich wyborów każdego dnia, które przybliżają Cię do bezstresowej, przyjemnej i na maksa luzackiej relacji z jedzeniem.

Uwierz, że potrafisz sobie pomóc dzięki narzędziom, które dla Ciebie przygotowałam. Nie odkładaj siebie na później, bo nikt nie zaopiekuje tego tematu za Ciebie. Zróbmy to razem, co Ty na to?

FAQ

Nie przewidzę przyszłości i nie obiecam Ci, że kurs zrobi rewolucję w Twoim życiu. Ale doświadczenie podpowiada mi, że dzięki narzędziom samopomocowym można zdziałać cuda. 

Dlatego zapraszam Cię i mobilizuję do czerpania z wiedzy, którą posiadamy na temat objadania i podania sobie pomocnej dłoni. Pomogę Ci w tym ja – poprzez kontakt mailowy oraz serię wiadomości po zakupie, dzięki której nie zapomnisz o decyzji, którą dla siebie podjęłaś już dzisiaj.

Nigdy nie wiesz co “poruszy” te czułe struny, aby prężnie działać. Nigdy nie wiesz jakie zdanie, metafora, opowieść przestawi mentalne klapki i pozwoli spojrzeć na siebie oraz swoją relację z jedzeniem z innej perspektywy.

Na szali jesteś Ty. Twoja codzienność, Twoje myśli i emocje które codziennie zależą od jedzenia. To nie byle co. To ma realny wpływ na Twoje życie, które za jakiś czas możesz wspominać słowami “żałuję, że nic wtedy nie zrobiłam”.

Zróbmy coś dobrego razem. 

7 kroków które omawiam dla Ciebie w kursie mają na celu zaspokoić Twoją fizjologiczną potrzebę jedzenia. Dzięki kursowi Twój umysł, który zapewne miesiącami lub latami żył w restrykcjach (także nieuświadomionych!) będzie mógł poczuć się bezpiecznie. Gdy tak się stanie, jedzenie straci na wartości a popęd w kierunku objadania się istotnie zmaleje. Te 7 kroków zaczerpnęłam z terapii CBT i elementów Jedzenia Intuicyjnego. 

Po zakupie kursu otrzymasz filmik z instrukcjami – dowiesz się jak poruszać się po platformie, jak się zalogować, gdzie znajdziesz karty pracy itp. Poradzisz sobie bez problemu 🙂 

Za kurs możesz zapłacić BLIKiem, szybkim przelewem, przelewem tradycyjnym, paypalem. W zależności od formy płatności dostęp otrzymasz od razu lub dopiero po zaksięgowaniu (przelew tradycyjny).

Napisz do mnie maila na psychodietetyka@olaskwirut.pl podając numer zamówienia albo imię i nazwisko. Jak najszybciej przydzielę Ci dostęp ręcznie, o ile opłata za kurs została zaksięgowana.

Nie musisz. Jeśli nie widzisz w tym sensu albo nie czujesz się na to gotowa, nadal możesz wdrażać z powodzeniem 6 kroków z kursu, obserwując poprawę.

Nie jest to pewne. Może być tak, że przerabiając kurs Twoja masa ciała się ustabilizuje albo zmaleje. Jeśli jesteś w niedowadze – pewnie przytyjesz. Jeśli nie – może być różnie. Pamiętaj, że masz wybór i w każdej chwili możesz przerwać działania albo spróbować innych. Moim celem nie jest to, żebyś przytyła i nie zawsze jest potrzebny wzrost masy ciała. Najczęściej jest tak, że kilogramy się stabilizują (przestajesz chudnąć i tyć po 10-15 kg w ciągu roku) i nie zmagasz się już z ciągłym jojo.

Napisz do mnie na psychodietetyka@olaskwirut.pl i opisz w czym potrzebujesz wsparcia, a ja Ci doradzę lub odradzę kurs.