kurs online

Pokonaj objadanie się

uwolnij się od myślenia o jedzeniu i zobacz, że potrafisz decydować o tym, kiedy kończysz jeść - nawet jeśli dotychczasowe próby nie działały

Po przerobieniu kursu dowiesz się co konkretnie odpowiada za objadanie się u Ciebie i dopasujesz adekwatne strategie. Nie będziesz tracić czasu na błądzenie, szukanie i samotne zmagania z napadami przez kolejne tygodnie i miesiące. Oszczędzisz mnóstwo czasu, nerwów i pieniędzy eliminując problem skutecznie.

W kursie łączymy dowody naukowe i protokoły postępowania w zaburzeniach odżywiania (np. wzmocniona terapia CBT) z własnymi doświadczeniami oraz wnioskami płynącymi z kilkuletniej pracy gabinetowej.

Kurs został stworzony dla Ciebie, jeśli

Jesteś gotowa aby jeść regularnie i zatrzymać ataki wilczego głodu. Bez zmiany nie ma zmiany, po prostu. Jeśli jesteś gotowa realnie zmienić coś w swoim życiu - to właściwe miejsce.

Masz dość tego jak objadanie się wpływa na Twoje życie towarzyskie, rodzinne, intymne

Dążysz do tego, żeby Twoja masa ciała unormowała się w optymalnym dla Ciebie zakresie (bez restrykcji, ważenia jedzenia i ciągłej kontroli)

Chcesz uprawiać ruch dla zdrowia, lepszego samopoczucia i uwolnić się od przymusu spalania kalorii po każdym napadzie

Pozbycie się napadów objadania jest możliwe, nawet jeśli

Jesteś przyzwyczajona do bycia na różnych dietach i kontrolowania tego, co jesz. Boisz się jak to będzie bez kontrolowania jedzenia.

Zauważ, że to właśnie wszelkie próby dopasowania się do zewnętrznych zasad (określona ilość kcal, gramy białka, porcja makaronu) prowadzą do późniejszej utraty kontroli. Nie ma tam miejsca na Ciebie i Twoje autentyczne decydowanie: na co mam ochotę, kiedy i ile tego zjem. To ciągłe podporządkowanie. W kursie nauczę Cię jeść po swojemu i dopasowywać się do tego, co Ty uznasz za najlepsze. Na start opowiem o kilku wskazówkach i ćwiczeniach żebyś wiedziała od czego zacząć i poczuła się bezpieczniej. Później sama zobaczysz co działa, a co nie. Jak się pewnie domyślasz - robimy więcej tego pierwszego, mniej tego drugiego.

Boisz się, że Twoja masa ciała wzrośnie

Okazuje się, że wprowadzenie struktury posiłków (o której opowiadam w kursie) raczej sprzyja utrzymaniu masy ciała, dzięki wprowadzonej przewidywalności. Nasz poziom cukru jest stabilniejszy, dzięki czemu głód i apetyt nas nie zaskakują. Może być tak, że jeśli Twoja aktualna masa ciała wskazuje na niedowagę i utrzymujesz ją bardzo dużym kosztem, to właściwe odżywienie organizmu pociągnie za sobą przyrost masy ciała. Jeśli jednak podejrzewasz, że to gdzie jesteś teraz kilogramowo jest dla Ciebie naturalne lub że tych kilogramów jest więcej, niż Twoje ciało zazwyczaj miało - może być tak, że masa ciała się albo utrzyma albo nawet delikatnie zmaleje w trakcie nauki regularnego odżywiania. Wszystkie 3 opcje są możliwe.

Dotychczasowe próby nie działały

Jeśli do tej pory liczyłaś kalorie i bazowałaś na samodyscyplinie.
Albo jadłaś jabłko lub wafle ryżowe, gdy miałaś ochotę na batona.
Albo pilnowałaś jadłospisu z deficytem.
Albo spalałaś kalorie na treningu, żeby "odrobić" napad.
To bez obaw. Tu tego nie znajdziesz, bo każda z powyższych "strategii" będzie raczej nasilała napady, a nie je wygaszała. W kursie znajdziesz sprawdzone naukowo działania, z których wybierzesz te które "czujesz" najbardziej. Bez spiny, po swojemu.

Co o kursie mówią uczestniczki?

Wyobraź sobie, że...

Posiłki na mieście są dla Ciebie przyjemnością i nie masz tętna jak po sprincie na autobus, gdy jesz burgera

Jak często było tak, że zjadłaś coś "zakazanego" a później się objadałaś bez kontroli wszystkim, co było pod ręką? Też tak miałam. Dzięki kursowi przestaniesz dzielić jedzenie na dobre i złe oraz wprowadzisz przewidywalność, co sprawi że Twoje myślenie i emocje wokół jedzenia staną się bardziej...spokojne. Bez burzy, tsunami i huraganów. Jedzenie stanie się...po prostu jedzeniem.

Twoje życie towarzyskie i intymne ma się świetnie, bo nie musisz już nic ukrywać i rezygnować ze zbliżeń przez dyskomfort związany z napadami

Wiele klientek opowiada o tym, jak na ostatnią chwilę odmawiało wyjścia do znajomych z obawy przed tym co zjedzą albo przez ból brzucha związany z tym, że właśnie skończyły się objadać. Niektóre wspominają też o tym, jak ich życie intymne cierpi przez wzdęcia, bóle brzucha i fatalne samopoczucie spowodowane napadami. Zainwestowanie swojego czasu i energii w wyjście z zaburzeń odżywiania to jedna z lepszych decyzji jakie można dla siebie podjąć. Nie znam osoby, która żałowałaby że zainwestowała w poprawę swojej relacji z jedzeniem. To realnie zmienia życie.

Nie musisz zastanawiać się co i kiedy zjesz, bo masz plan przygotowany wcześniej

Na początku będziemy trochę organizować, bo nasz mózg potrzebuje bezpieczeństwa i przewidywalność. Struktura posiłków bardzo pomaga odciążyć głowę od myślenia o jedzeniu i wspiera regulowanie hormonów głodu i sytości. Pomyśl tylko jak świetnie będziesz się czuła, kiedy przez większość czasu będziesz delikatnie głodna lub przyjemnie najedzona - bez skrajnego uczucia przepełnienia lub wilczego głodu.

Oszczędzasz kilkaset złotych miesięcznie

Klientki opowiadały, że przeciętne tygodniowe wydatki związane z napadami wahały się od 50 zł do nawet 350 zł. Nie wspominając już o kosztach związanych ze zdrowiem psychicznym i fizycznym. Dołączenie do kursu to jednorazowa opłata w wysokości 249 zł. Dostęp do każdej kolejnej aktualizacji otrzymujesz za darmo.

To wszystko jest jak najbardziej możliwe. Da się pokonać kompulsywne objadanie się. Odsetek osób, które sobie z nim radzą jest wysoki. Jestem pewna, że możesz dołączyć do tej grupy i cieszyć się wolnością w jedzeniu.

Z kim będziesz pracować?

Nazywam się Ola Skwirut i z wykształcenia jestem dietetyczką oraz psychodietetyczką. Aktualnie uczestniczę w Studium Leczenia Zaburzeń Odżywiania. Przez 2 lata zmagałam się z kompulsywnym objadaniem. Pamiętam ekscytację, kiedy szłam do sklepu kupić sobie reklamówkę pełną słodyczy. Pamiętam jak to było chować papierki przed innymi, aby nie dowiedzieli się co właśnie zrobiłam. Doskonale wiem jak to jest pocić się z przejedzenia, mieć trudność z oddychaniem i płakać z bezsilności wątpiąc w to, czy kiedykolwiek uda się z tego wyjść. Dziś wiem że się da i z ogromną przyjemnością Ci w tym potowarzyszę.

Nazywam się Kinga Wittenbeck. Jestem dietetyczką i psychodietetyczką. Pomagam kobietom borykającym się z kompulsywnym objadaniem odzyskać wolność żywieniową i szczęśliwe życie wolne od natrętnych myśli o jedzeniu. Promuję jedzenie intuicyjne oraz zdrowie w każdym rozmiarze. Od zawsze kochałam jedzenie, ale przez pewien czas miałam z nim bardzo niezdrową relację. Wiele lat zmagałam się z błędnym kołem odchudzania i kompulsywnego objadania się. Przechodziłam z restrykcji w totalny brak kontroli i nie umiałam poradzić sobie z natrętnymi myślami o jedzeniu, które rujnowały moje życie na każdej płaszczyźnie. W końcu, po 7 latach zmagań z zaburzeniami odżywiania i zaburzoną relacją z jedzeniem, wyszłam na prostą i teraz pomagam innym. Ciągle się rozwijam i uczę, aby móc pomagać osobom, które tego potrzebują.

FAQ

To, co wyróżnia ten kurs, to bazowanie na dowodach naukowych i własne doświadczenia z zaburzeniami odżywiania. Jeśli porady w stylu “zjedz marchewkę, kiedy masz ochotę się najeść” nie działały – to nic dziwnego. Tego typu postępowanie tylko nasila restrykcyjne mentalne, będące jedną z wielu przyczyn napadów. W tym kursie jest inaczej, zawarłyśmy z nim narzędzia z których korzystamy w codziennej pracy gabinetowej i dzięki którym obserwujemy postępy u Klientek. Trudno mi określić z czego do tej pory korzystałaś i z jakich powodów to nie działało. Może być tak, że narzędzia samopomocowe nie przyniosą oczekiwanego rezultatu niezależnie od tego, jakie będą i najbardziej efektywna w Twoim przypadku okaże się specjalistyczna współpraca indywidualna. Niekiedy wartościowe w wychodzeniu z zaburzeń odżywiania jest również wsparcie farmakologiczne. 

Po wykupieniu kursu otrzymujesz natychmiastowo dostęp do panelu kursanta – masz możliwość obejrzeć lekcje które Cię interesują i zadecydować, czy kurs spełnia Twoje oczekiwania i chcesz z z nim pracować dalej. Jeśli tak nie będzie, napisz proszę maila na olaskwirut@gmail.com -a ja zlecę zwrot pieniędzy, który prawdopodobnie otrzymasz w ciągu max. 72h od otrzymania Twojej wiadomości.

Ponieważ często zdarza się, że epizody objadania się wynikają głównie z niezaspokojonych potrzeb fizjologicznych. Nasze posiłki nie dostarczają nam adekwatnej porcji energii, nie zawierają w sobie czynnika satysfakcji, kierujemy się pierwszorzędnie obawą o masę ciała. Brakuje tam troski, życzliwości i obserwacji, czynników w mojej ocenie niezwykle przydatnych w wypracowaniu własnego, unikalnego sposobu odżywiania, który pozwoli złagodzić napady. Zmniejszyć ich częstotliwość, intensywność i cieszyć się życiem bez bólu brzucha, wzdęć, nieprzewidywalnych wahań masy ciała i sporych wydatków. Napady przecież swoje kosztują. Kurs porządkuje te kwestie i wręcza Ci mapę, dzięki której poruszanie się po żywieniowym obszarze jest zwyczajnie łatwiejsze.

Obydwie prowadzimy podkast i nagrywamy filmy na YouTube. Znajdziesz je wpisując “Wittalna/Kinga Wittenbeck” i “Ola Skwirut” w odpowiednich kanałach – spotify, apple podcast, google podcast, YouTube.

Kinga jest z wykształcenia dietetykiem i psychodietetykiem. Ja (Ola) jestem dietetykiem, psychodietetykiem, uczestniczę aktualnie w studium leczenia zaburzeń odżywania (organizowanego przez OCZO), mam także ukończony pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Za kurs możesz zapłacić przelewem, blikiem, PayPalem. Jeśli płacisz przelewem, to muszę zatwierdzić dostęp ręcznie po otrzymaniu przelewu – tak więc czas oczekiwania na dostęp do kursu może się wydłużyć do 2-3 dni. 

Napisz do mnie na olaskwirut@gmail.com – rozwiążemy problem tak szybko, jak to możliwe.