Odbierz polecenia 20 książek, które wniosą Twoje psychodietetyczne umiejętności na wyższy level.

.

Sprawdź, czy przygotowałam ten plik dla Ciebie:

#1. Studiujesz dietetykę i nie chcesz pracować z drugim człowiekiem wyłącznie na jadłospisach. Kręcą Cię dłuższe i głębsze procesy, dlatego planujesz iść w kierunku psychodietetetyki... ale nie do końca wiesz czego się spodziewać. Nie wiesz jak może wyglądać praca w takim procesie, jak wyznaczyć cele... No masz znacznie więcej pytań niż odpowiedzi na tym etapie.

#2. Jesteś już po studiach dietetycznych i masz za sobą kilka miesięcy lub lat w zawodzie. Zauważasz, że kliniczna wiedza to nie wszystko i przydałoby się więcej "miękkich" narzędzi, których nikt nie nauczył Cię na studiach. Chcesz edukować swoich pacjentów skuteczniej, aby nie musieli wracać do Ciebie po jadłospisy, tylko potrafili trwale zmienić nawyki na lata. Zależy Ci na ich lepszym zdrowiu, dobrym samopoczuciu i wiesz, że jadłospisy to nie jedyna droga, by to osiągnąć.

#3. Kręci Cię praca z osobami, które zmagają się z zaburzeniami odżywiania. Być może sama masz historię z zaburzoną relacją z jedzeniem i chcesz wyspecjalizować się w pracy z tą grupą osób. Może już podjęłaś jakieś kroki? Studia kierunkowe? Podyplomówka? Może studium doszkalające z zakresu zaburzeń odżywiania? Jesteś na dobrej drodze i szukasz porządnej literatury, która poukłada Ci to, co już wiesz i wprowadzi coś nowego do Twojego warsztatu.

Odnajdujesz się w którymś z tych trzech scenariuszy? Idealnie.
Pobierz PDF i czerp garściami z tego, co dla Ciebie przygotowałam.

Nie trać kasy na pozycje, których nie warto czytać

Wyselekcjonowałam dla Ciebie perełki. Książki, na podstawie których zaprojektowałam wiele ćwiczeń i materiałów dla Klientek w moich procesach. Wierzę, że Ty również skorzystasz.

Anglojęzyczne, nieoczywiste pozycje

Oprócz polskich tytułów znajdziesz kilka zagranicznych pozycji, które są napisane zarówno przez klinicystów (np. Jennifer Gaudiani), jak i...matki. Tak. Znajdziesz jedną rekomendację książki napisanej przez mamę dziewczynki zmagającej się z anoreksją. Ta książka najbardziej pomogła zrozumieć specyfikę tego zaburzenia. Serio.

Zaburzenia odżywiania i nie tylko

Kilka pozycji krąży wyłącznie wokół zaburzeń odżywiania, ale znajdziesz także psychoedukacyjne wątki i pozycje, które świetnie uzupełnią Ci pracę nad zmianą nawyków, utrzymywaniem motywacji w procesie, rozpoznawaniem emocji i nie tylko.

Kto stworzył dla Ciebie książkowe polecajki?

Siema. Nazywam się Ola Skwirut. Jestem dietetyczką, psychodietetyczką, ukończyłam studium leczenia zaburzeń odżywiania, a aktualnie studiuję psychologię.

Przeprowadziłam już ponad 4000 konsultacji psychodietetycznych, spędzając około 230 000 minut na słuchaniu moich Klientek i szukaniu rozwiązań najlepiej dopasowanych do ich potrzeb.

Pamiętam, jak desperacko screenowałam wszelkie rekomendacje od psychodietetyczek i psychodietetyków, których śledziłam i podziwiałam, gdy stawiałam pierwsze kroki. Nie miałam pojęcia które pozycje są evidence-based, a które pełne bzdetów i mogą potencjalnie zaszkodzić osobie, z którą będę pracować. Nie miałam pojęcia w co inwestować moje ograniczone wówczas środki finansowe, żeby realnie nauczyć się czegoś nowego, nie czytać o banałach, które już wiedziałam i wzbogacić swoje umiejętności o coś, co mi się REALNIE przyda w pracy z drugim człowiekiem.

Może masz podobne obawy i potrzeby?
Jeśli tak, to pobierz rekomendacje, które dla Ciebie przygotowałam, bo znajdziesz tam same psychodietetyczne perełki.