kompleksowy kurs online

Jedz intuicyjniej

pomogę Ci jeść ulubione przekąski bez wyrzutów sumienia i sprawię, że będziesz czerpać radość z ruchu bez presji spalania kalorii

nawet jeśli do tej pory było zupełnie inaczej

Wiem to z podręczników i własnego doświadczenia.

Wiem jak to jest kontrolować się 24/7 i nie mieć do siebie ani grama zaufania.

Wiem jak to jest pocić się z przejedzenia.

Wiem jak to jest zastanawiać się co zamówić, co zjeść, co wybrać - żeby jakaś ustalona lub narzucona liczba kalorii się zgadzała.

Wiem jak natrętne i upierdliwe potrafią być myśli związane z jedzeniem.

Co zjem? Kiedy zjem? Ile zjem? Jak to wpłynie na resztę dnia? Co będę musiała zrobić żeby "zmieścić" tę pizzę na wyjściu albo rodzinny obiad z okazji chrzcin, świąt czy wesela?

Wiem jakie to uczucie, gdy organizm zdaje się działać przeciwko nam. Nie potrafimy się najeść. Nie potrafimy słuchać głodu. Mamy wrażenie że inni są "normalni", a z nami jest coś nie tak. Oddałybyśmy wszystko za tydzień "normalnego" jedzenia. Za tydzień ciszy i spokoju w głowie.

Ciąąąąąąągłe kalkulacje. Ciąąąąąąąągłe przeliczanie.

To tak straszliwie męczy.

Masz już dość zastanawiania się czy "wolno Ci" coś zjeść, czy nie?

Jesteś zmęczona odmawianiem spotkań z bliskimi?

Frustruje Cię to jak lęki związane z jedzeniem uprzykrzają Ci podróże?

Masz dość zmuszania się kolejnego treningu lub spaceru, który jest sztucznym nabijaniem kroków? W którym nie ma ani odrobiny radości?

A może wręcz przeciwnie! W sumie lubisz się ruszać, ale przez wszystkie diety na których byłaś i fatalne doświadczenia z ruchem...po prostu nie możesz się zmusić i przekonać do kolejnej aktywności?
Nie Ty jedyna tego doświadczasz, choć możesz odnosić takie wrażenie. NIC z tego, przez co teraz przechodzisz nie jest Twoją winą.

Wplątałam się w największe żywieniowo-treningowe bagno swojego życia CHCĄC BYĆ ZDROWĄ. Chcąc zdobyć zdrowe nawyki! Chcąc zadbać o siebie!!! Rozumiesz? Chcąc dla siebie jak NAJLEPIEJ wylądowałam w miejscu, w którym czułam się NAJGORZEJ.

Wierzę, że u Ciebie mogło być podobnie.

Ale da się to zmienić. Jest stamtąd wyjście. A ja w kursie chcę pokazać Ci jak to zrobić.

Ola, robisz wspaniałą robotę! Kurs pomógł mi wprowadzić więcej luzu do mojego jedzenia i życia. Przestałam rezygnować ze spotkań, nie myślę o nich obsesyjnie i o tym, co będę musiała zrobić, aby wyrównać bilans. Mam wręcz wrażenie, że na siłę jeszcze szukam czegoś do zjedzenia, aby się zaraz zorientować, że więcej nie muszę i nie chcę. Jedzenie staje się obojętne, nie jest moi celem życia. Nie rzucam się już na jedzenie i jem wtedy kiedy jestem głodna, a nie wtedy kiedy wybije kolejna godzina.  Polecam go szczególnie osobom, które ciągle dążą do "idealnej sylwetki".

Lena

Przed dołączeniem do kursu miałam potrzebę nieustannego odchudzania się, która kończyła się efektem jojo i niekontrolowanym objadaniem. Po przerobieniu kursu uświadomiłam sobie, że nie muszę się odchudzać, że mogę czerpać radość z jedzenia, wychodzić na imprezy i spędzać miło weekendy w domu bez spiny, że się znowu objem. Kurs jest bardzo fajnie ułożony tematycznie i super, że lekcje są krótkie. 

Iwona

Dołącz do pozostałych kursantek.

Zobaczysz, że problemy żywieniowe z którymi się mierzysz NIE SĄ związane z Twoim charakterem, Twoimi słabościami, lenistwem...nie wiem co do tej pory jeszcze słyszałaś.

Problemy, z którymi się teraz mierzysz są konsekwencją różnych mechanizmów, przekonań, emocji oraz zachowań na które się decydujesz wskutek lat spędzonych w restrykcjach.

Pozwól, że pokażę Ci jak czerpać frajdę z dbania o siebie. Autentycznego. Czułego. Troskliwego. Bez monitorowania spożytych i spalonych kalorii.

Bez obaw. Nie będzie tam niczego w stylu "wystarczy słuchać siebie" ani "50 sposobów na bardziej uważne jedzenie".
Tak, uważne jedzenie może być mega spoko.
Tak, słuchanie swojego ciała to trzon jedzenia intuicyjnego.

Ale zdaję sobie sprawę, że możesz potrzebować czegoś innego. Bardziej sprecyzowanego. Konkretnego.

Rozkładam problemy związane z odżywianiem na czynniki pierwsze i pokazuję Ci je z najróżniejszych stron, zapraszając Cię abyś wzięła lupę i pooglądała je razem ze mną.

Pozwól mi poprowadzić tym procesem i daj się zaprosić do jednego z najfajniejszych rozdziałów w Twoim życiu.

Wchodzisz w to?

Co zyskasz dzięki kursowi?

Zminimalizujesz napady wilczego głodu

Opóźnianie posiłków i ignorowanie głodu to konsekwencja bycia na dietach, które tego uczą. Skutkami są napady objadania, duży apetyt na słodycze, fast-foody lub ogromna trudność w przerwaniu jedzenia. Dzięki wdrożeniu technik o których opowiadam w kursie to będzie Twoja przeszłość.

Zrozumiesz dlaczego słodycze i fast-foody wydają się tak kuszące

Możesz myśleć, że "taki Twój urok" i "musisz się pilnować do końca życia" bo nie masz wyjścia. Nic bardziej mylnego. Popęd w stronę przejadania się określonymi produktami ma swoje podłoże zarówno w mechanizmach psychologicznych jak i fizjologicznych. Zaufaj mi, sama jeszcze 5 lat temu potrafiłam zjeść 300g czekolady, pudełko lodów, paczkę ciastek i żelek w jednym posiedzeniu. Również myślałam, że to kwestia mojego charakteru i "inni mogą jeść normalnie, ale ja nie". To była nieprawda. Dziś potrafię zjeść dwa paski czekolady i schować resztę do szafki. Pokażę Ci, że Ty również to potrafisz.

Zmienisz swój stosunek do ruchu

Praktykowanie ruchu dla siebie to inwestycja która zwraca się do końca życia. Po przerobieniu kursu rozpoznasz z czego może wynikać u Ciebie opór, dowiesz się co dobrego ruch wnosi do Twojego życia i wykonasz ćwiczenie , które pokaże Ci jakie rodzaje aktywności są najbliższe Twoim potrzebom i preferencjom.

Zrozumiesz dlaczego regulujesz emocje jedzeniem

Dowiesz się jakie potrzeby usiłujesz zaspokoić jedzeniem. Dzięki lepszemu zrozumieniu siebie będziesz potrafiła korzystać z różnorodnych technik bycia z tymi emocjami. Bo okazuje się, że jak nie sięgniemy po batonika gdy zalewa nas fala lęku, stresu lub złości - tylko sobie z tą emocją pobędziemy (i całym dyskomfortem z tym związanym)...to ta emocja sobie po czasie zmieni natężenie. I może będzie bardziej znośna. Potrafimy znieść znacznie więcej, niż nam się wydaje.

Nie będziesz zależna od żadnych diet, kalkulatorów i jadłospisów

Wyobrażasz sobie, że za kilka miesięcy to Twoje sygnały głodu, sytości i preferencje smakowe będą Ci mówiły co i w jakich ilościach zjeść, a nie przypadkowa osoba z Internetu? Dodatkowo, dzięki temu że będziesz jadła to co Ci smakuje, a samo gotowanie będzie zajmowało max. kilkanaście minut oszczędzisz mnóstwo pieniędzy na dostawach i przypadkowych słodyczach jedzonych pod wpływem wilczego głodu.

Uwolnisz się od poczucia winy w związku z jedzeniem

Wyrzuty sumienia nakręcają impulsywne, niekontrolowane zachowania jedzeniowe. Do kosza z tym. Dzięki różnorodności na talerzu oraz pozwoleniu na jedzenie, z poszanowaniem swojej sytości, zaczniesz podejmować najkorzystniejsze dla siebie decyzje.

Kupiłam kurs mając problem z kontrolowaniem wagi, liczeniem kalorii i ruchem. Na zdjęciu widać radość i spełnienie po zjedzeniu sushi po ciężkim tygodniu. 🙂 Polecam bardzo wszystkie materiały przygotowane przez Olę, pomagają wrócić do życia. Poleciłabym go znajomym z anoreksją, bulimią i innymi zaburzeniami odżywiania. Kurs pomógłby moim zdaniem w uświadomieniu, że można jeść - i nic złego się nie stanie, oraz wsparłby w bardziej czułym podejściu do siebie. Kurs zdecydowanie spełnił moje oczekiwania.

Misia

Kurs pozwolił mi uświadomić sobie istnienie wielu ‘małych’ rzeczy, które miały i mają wielki wpływ na moją relację z jedzeniem. Są to rzeczy, z których głęboko w podświadomości mogłam zdawać sobie sprawę, jednak dopiero wypisane wprost pozwoliły spojrzeć na nie z innej perspektywy. Bardzo istotne i pomocne było dla mnie to, że kurs jest pełen praktycznych wskazówek, podpowiedzi, ćwiczeń i przykładów, które biorą pod uwagę różne okoliczności jakie mogą zdarzyć się w naszym życiu. Najważniejsze jednak jest to, że wszystko okraszone jest aurą bezpiecznej przystani gdzie nie ma ‘głupich’ pytań i problemów co przekłada się na poczucie pełnego komfortu. Po przerobieniu kursu uświadomiłam sobie, że można znaleźć tę docelową równowagę i zacząć żyć w tym ‘życiu’.

Angelika

Jeśli zastanawiasz się czy to w ogóle możliwe, żebyś kiedykolwiek jadła intuicyjnie, bez przeliczania w głowie kcal i bez stresu związanego z jedzeniem, chcę powiedzieć Ci, że... Wszyscy potrafimy jeść intuicyjnie, bo rodzimy się z tą intuicją. Jako dzieci świetnie siebie regulujemy - raz jemy więcej, raz mniej. Raz marchewkę, raz czekoladę. Czasem chcemy biegać cały dzień, żeby następny dzień więcej odpocząć.

Mamy to wszystko w sobie.

Dopóki coś lub ktoś z zewnątrz nie zaczyna tego zaburzać. Nasza przygoda w kursie będzie polegała na wydobyciu z Ciebie tego, co masz od zawsze. Oduczymy Cię bycia na dietach.

Jest to możliwe, nawet jeśli:

Toczysz aktualnie wewnętrzną batalię i nie wiesz jak to będzie bez diet

Po przerobieniu kursu Twoje myślenie o jedzeniu już nie będzie takie samo. Zobaczysz do czego prowadzą diety i samodzielnie podejmiesz najkorzystniejszą dla siebie decyzję.

Myślisz, że jesteś "beznadziejnym" przypadkiem i nie ma już dla Ciebie nadziei

Też tak myślałam 5 lat temu, kiedy mierzyłam się z zaburzeniami odżywiania i doskonale Cię rozumiem. Chcę Cię zapewnić, że dzięki kursowi zaczniesz podejmować inne wybory wokół jedzenia, a skutki tych decyzji będą zupełnie odmienne niż te, których doświadczasz teraz.

Boisz się, że odpuszczając diety przytyjesz

Jest to jedna z 3 możliwych opcji, obok ubytku masy ciała i jej utrzymania. Jeśli Twoja waga do tej pory była utrzymywana wskutek silnych restrykcji, to znaczy że nie jest to waga, w której Twoje ciało i umysł są zdrowe, szczęśliwe, witalne. Jeśli jesteś gotowa wejść w ten proces, odzyskać luz i wolność, na talerzu oraz w głowie i pozwolić swojemu mądremu ciału wyregulować się samodzielnie, to zapraszam. Z uszanowaniem sytości i uważnością na swoje potrzeby emocjonalne będzie to zupełnie nowe doświadczenie.

Zdecydowałam się kupić kurs mając problemy z okropnym samopoczuciem po zjedzeniu czegoś "więcej" niż zaplanowałam. Czułam konieczność żeby ćwiczyć i "nadrobić kalorie". Po przerobieniu kursu zaczęłam jeść wtedy kiedy jestem głodna, tyle ile chce (potrzebuję). Nie zawsze się to udaje, ale idę do przodu. Szukam teraz ruchu, który przyniesie mi przyjemność 🙂

Kursantka

Przed zakupem bałam się, że nie przeczytam nic nowego poza słuchaniem swojego ciała i uważnością. Obawy się nie potwierdziły, otrzymałam wiele cennych wskazówek i podpowiedzi, które dużo mi uświadomiły. Po przerobieniu kursu powoli procesuje się we mnie chęć do zaprzestania liczenia kalorii, pozwolenia sobie na większą elastyczność zachowując jednak jakiś bazowy plan bo taka moja 'natura', że lubię jak wszystko jest poukładane :). Zrozumiałam, że nie każdy dzień musi być perfekcyjny i że każdy podąża swoją drogą i musi znaleźć sobie swój złoty środek na to by żyć w zgodzie z tym co jest dla mnie ważne. Poleciłabym kurs osobom, które nie wiedzą o co chodzi z tym całym jedzeniem intuicyjnym i jak rozpocząć tę drogę by sobie dodatkowo nie zaszkodzić. Poleciłabym także osobom, które chciałyby usystematyzować informacje na temat jedzenia które krążą w Internecie, a których jest ogrom i każda mówi co innego. 

Angelika

Zajrzyj do środka kursu i zobacz co na Ciebie czeka!

Co dokładnie otrzymujesz po zakupie kursu?

Dożywotni dostęp do kursu online "Jedz Intuicyjniej"

7 modułów podpowie Ci jak zacząć jeść intuicyjniej i zainspiruje Cię do porzucenia diet raz na zawsze.

Darmowe aktualizacje

Każdą kolejną aktualizację kursu otrzymasz automatycznie, bez żadnych dopłat.

Dostęp do specjalnej grupy na Facebooku i cyklicznych spotkań na żywo

Gdzie możesz zadać dowolne pytania w związku z kursem, podzielić się doświadczeniami, przemyśleniami i sukcesami po przerobieniu kursu!

Koleżeńską i nienadętą atmosferę

Stawiam na luz. Po prostu. Nazwa tej platformy nie wzięła się znikąd. Przerabiając kurs poczujesz się jak z kumpelą na kawie.

Prezentacje i ćwiczenia w formie PDF

Prezentację możesz wydrukować i wykorzystać jako zeszyt do własnych przemyśleń i notatek. Ćwiczenia to zaproszenie do wykorzystania omawianej teorii w praktyce.

Dołączyłam do kursu mając problem z rozregulowanym ośrodkiem głodu i sytości, nieelastycznym podejściem do ruchu i odżywiania oraz za dużą presją, jaką sama na siebie nakładałam. Bałam się mnóstwa materiału, na szczęście okazało się, że lekcje są krótkie, konkretne i opatrzone wieloma przykładami, z którymi łatwo się utożsamić :). Kurs dał mi poczucie, że nie trzeba idealnie, a jednocześnie można dobrze, na luzie, z troską o samego siebie. Porusza kwestia, które nawet nie przyszłyby mi do głowy, a teraz widzę, że są ściśle związane z tym, co i jak jemy. 

Monika

Zdecydowałam się na kurs ze względu na napadowe objadanie się, dzielenie produktów na dobre i złe, wykonywanie aktywności za karę i myślenie bez przerwy o jedzeniu. Bałam się, że to będą kolejne porady psychodietetyczne, których już jest tak dużo. Bałam się że zgubie się w procesie zdrowienia i nie będę wiedziała, którą strategię przyjąć za swoją. Kurs jednak bardziej poukładał mi w głowie i stał się praktycznym narzędziem na lata. Po przerobieniu kursu nie objadam się, zaprzyjaźniam się na nowo z aktywnością i produktami które przez lata były na liście zakazanej! Kurs poleciłabym każdej osobie, która przez silny wpływ kultury diet zatraciła zdrowe podejście do zdrowego stylu życia. Kurs otwiera oczy i pozwala wrócić na dobre tory! Dziękuję Olu.

Ola

FAQ

Po zakupie kursu otrzymujesz ode mnie maila, w którym jest załączony film z instrukcjami. Tłumaczę Ci tam krok po kroku jak się zalogować i korzystać z platformy. Kurs składa się z nagrań video, które są załączone na stronie do której dostaniesz link. Możesz przerabiać lekcje jak chcesz, niekoniecznie po kolei, masz do nich dostęp 24/7, z każdego miejsca na ziemi.

Dostęp do kursu otrzymujesz dożywotnio.

Książka i kurs który przygotowałam różnią się znacząco. W kursie umieściłam tylko kilka elementów z książki z własnym omówieniem - nie czytałam podręcznika. W kursie znajdziesz liczne przykłady z konsultacji psychodietetycznych, sytuacje z życia wzięte, ćwiczenia z których korzystam w pracy indywidualnej i metafory zaczerpnięte z różnych szkoleń. Kurs i książka zawierają może 10-15% tych samych treści, cała reszta się różni. Książka jest świetna i bardzo ją polecam, natomiast kurs ma dodatkowo dostęp do grupy z fajną społecznością i spotkaniami.

Od momentu zakupu masz 24h na zdecydowanie, czy zatrzymujesz kurs czy nie. Jeśli w ciągu doby od zakupu uznasz, że nie spełni Twoich oczekiwań, napisz do mnie maila: olaskwirut@gmail.com, a ja usunę dostęp do kursu i zlecę zwrot środków.

Kurs i współpraca 1:1 znacząco się różnią, a jednak kurs online to forma w moim odczuciu najbliższa formatowi współpracy (nie jest to "suchy" ebook, a nagranie na którym opowiadam, gestykuluję, widać mnie - podobnie jak na konsultacji). I jest dostępny od ręki. Dzięki grupie na Facebooku mamy bezpośredni kontakt i jestem w stanie pomóc, coś zasugerować, wskazać gdybyś tego potrzebowała. Wydaje mi się, że jest to atrakcyjny format, jeśli zależy Ci na współpracy indywidualnej.

Wykonaj przelew o wartości kursu na konto:

28 1050 1836 1000 0097 4334 7685

pisząc w tytule "kurs, prezent" - i napisz do mnie maila: olaskwirut@gmail.com załączając potwierdzenie przelewu w wiadomości. A ja dopytam o resztę i udostępnię kurs wskazanej osobie.

Napisz proszę maila na olaskwirut@gmail.com, a ja odpowiem tak szybko jak to możliwe. Zamieść proszę numer zamówienia we wiadomości.

Kto przygotował kurs?

Nazywam się Ola Skwirut. Z wykształcenia jestem dietetyczką i psychodietetyczką. Moja misja jest prosta.

Chcę pomóc Ci odczepić się od siebie.
Chcę pokazać Ci o ile łatwiejsze staje się codzienne życie, gdy nie musimy ważyć i wliczać każdej rzeczy wkładanej do ust.
Chcę zainspirować Cię do zaopiekowania się sobą i czerpania frajdy z jedzenia!
Chcę pokazać Ci, jak wszystkie jesteśmy okłamywane.

Wystarczy dyscyplina. Wystarczy pilnować tego i tamtego. Wystarczy podążać za tym i za tamtym.
Pardon maj frencz, ale jest to totalny bullshit.

W kursie nie ma "zrób to i to i to a będziesz szczęśliwa". Cholera, nie wiem czy będziesz! Skąd mam to wiedzieć? W kursie dzielę się wieloma narzędziami, wskazówkami i historiami z nadzieją, że słuchając tego coś "kliknie" i pomyślisz "oooo, to brzmi super! tego chciałabym spróbować".

Ten proces ma być frajdą. Jedną z fajniejszych rzeczy, jaką dla siebie zrobiłaś. Na spokojnie, w swoim tempie, z uśmiechem na ustach po drodze.

Wchodzisz w to?

Ask ChatGPT
Set ChatGPT API key
Find your Secret API key in your ChatGPT User settings and paste it here to connect ChatGPT with your Tutor LMS website.